• Režim dňa

• Prosíme rodičov, aby dodržiavali dochádzanie detí do MŠ do 8.00 hod. Od 8.00 hod. začínajú v našej MŠ edukačné aktivity, pohybovo - relaxačné cvičenia. O 8.15 min. sa zamykajú hlavné dvere  pre väčšiu bezpečnosť detí.

Denný program v CHROBÁČIKOVE prispôsobujeme individuálnym potrebám a záujmom detí. Striedajú sa pohybové, intelektové, pracovné a estetické činnosti. Učia sa zachovávať pravidlá skupinového spolužitia. V edukačnom procese sa ako hlavný prostriedok rozvoja osobnosti dieťaťa uplatňuje HRA. Počas dňa striedame pevné rituály s tvorivými tematickými aktivitami, ktoré sa obmieňajú. Drobci spievajú, hrajú na rytmické nástroje, tancujú, cvičia a maľujú podľa aktuálnej témy. Počas pobytu v MŠ majú deti príležitosť na seba zdokonaľovanie v rôznych oblastiach. Usilujeme sa usporiadať denné činnosti tak, aby bol život detí v MŠ radostný a zaujímavý. Materská škola pomáha dopĺňať rodinnú výchovu. Niekedy je miestom, kde deti prežívajú väčšinu dňa.

Denný plán:

Čas                                                            Činnosti

6,30  -  8,00 hod.                                Schádzanie sa detí: otvorenie zariadenia, postupný príchod detí, ranné námetové hry a voľné hrové činnosti podľa vlastného výberu detí

8,00  -  8,40 hod.                                Hry, skupinové činnosti podľa záujmu /didaktické aktivity

8,40  -  9,00 hod.                                Ranné cvičenie: rozcvička (striedanie – ranný kruh detičiek, ranná hravá rozcvička, rozcvička s riekankou, rozprávkou  a hudbou)

9,00  -  9,20 hod.                                Hygiena, desiata

9,20  -  9,40 hod.                                Zamestnanie / didaktické aktivity / edukačné aktivity

Hlavná edukačná činnosť: plnenie výchovno - vzdelávacej činnosti a aktivít podľa mesačného plánu, individuálna alebo skupinová práca, výber z aktuálneho mesačného plánu

9,40  -  11,15 hod.                              Pobyt vonku: (dvoj - až trojročné deti)

Pobyt v areáli: v prípade zlého počasia cvičíme pohybové aktivity v triedach  spojený s vychádzkou do blízkeho okolia, príp. realizovaný na školskom dvore s rôznym zameraním (pohybovým, environmentálnym, dopravným, ekologickým atď.

11,15 -  12,00 hod.                            Hygiena, obed (dvoj - až trojročné deti)

11,40 -  12,20 hod.                            Hygiena, obed (štvor - až päťročné deti)

12,00 -  14,30 hod.                             Odpočinok (dvoj - až trojročné deti): ukladanie na spánok, počúvame rozprávku,  čítame rozprávku a spinkáme alebo relaxujeme

Spánok (štvor - až šesťročné deti)