• O nás

• O nás:

Naša Súkromná materská škola - SMŠ je zriadená na Bratislavskej 27, v Moste pri Bratislave.

Zriaďovateľ SMŠ:                            Ing. arch. Igor Pohanič

Riaditeľka SMŠ Chrobáčikovo:  Bc. Monika Valentýni

Učiteľky:                                             Petra Savková, Branislav Adamkovič

Alexandra Gabrišková, Mgr. Jana Gondášová

S  láskou a so záujmom  sa postaráme  o vašich drobcov vo veku od 2 rokov do 6 rokov.

Pre Vašich drobčekov sme k dispozícii od  septembra 2017.

Sme súkromné zariadenie rodinného typu, ktoré sa nachádza v novej budove, s krásnou zelenou záhradou v obci Most pri Bratislave. Nová budova s veľkorysými priestormi je plne upravená pre potreby Vašich ratolestí. Zahŕňa vstupnú predsieň, šatňu, jedáleň, priestranné a presvetlené herne, samostatnú spálňu, sociálne zariadenia a kanceláriu riaditeľky. Všetky priestory sú navrhnuté ako bezbariérové. Priestranná záhrada so zeleňou vytvára pre detičky vhodné a nerušené prostredie na realizáciu svojich potrieb, pohybové aktivity a taktiež na rozvoj fantázie a tvorivosti.

Naším krédom je, že dieťatko sa môže ideálne vyvíjať a spoznávať svet iba vtedy, ak je uvoľnené, šťastné a spokojné. Preto sa snažíme detičkám zaistiť dostatok podnetov k ich aktívnemu rozvoju. Chceme im vytvoriť ústretové prostredie, miesto, kde sa budú cítiť bezpečne, kde pochopia princípy kamarátstva, tolerancie, a kde sa naučia pracovať v kolektíve.

U nás je najpodstatnejší  individuálny prístup k dieťaťu a k rodičom.

Aktivity počas roka: anglický jazyk – hravou formou, výchovno vzdelávací program od Septembra „Štátny vzdelávací program  ISCED 0  ako aj Program výchovy a vzdelávania detí v materských školách schválené Ministerstvom školstva SR“, plnohodnotné zdravé stravovanie a pitný režim, pravidelné záujmové krúžky a zapájanie sa do realizácie projektov, ako napr.: Projekt podpory zdravia pre deti „Adamko hravo a zdravo“, „Bezpečná škôlka“, „Evička nám ochorela“ ..., kultúrne a divadelné predstavenia a pod.

O vašich drobcov sa starajú kvalifikované pani učiteľky, ktorých láskavý prístup a porozumenie pomáhajú dotvárať radostnú atmosféru v triedach.

Snažíme sa spolupodieľať na rodinnej atmosfére. V našej SMŠ Chrobáčikovo dieťatko nepocíti „sterilitu“ klasických predškolských zariadení. Vďaka individuálnemu prístupu sa nemôže stať len súčasťou davu. Kladieme si za cieľ podporovať Vašu rodičovskú autoritu pri výchove. Plne si uvedomujeme, že pri vytváraní vzťahu s drobcom je základom, aby Ste nám dôverovali. Preto sa prostredníctvom rôznych rodinných stretnutí a akcií usilujeme budovať zázemie komunity. Tematické, či príležitostné podujatia (Šarkaniádu, Deň matiek, Deň otcov, Mikuláš, karneval, grilovanie a iné) sú tými správnymi miestami na neformálne spoznávanie sa.

Stravujeme sa zdravo. Aby sme pomohli vypestovať u Vašich drobčekov správne stravovacie návyky, zabezpečujeme im hodnotnú pestrú a vyváženú stravu. Denný stravovací režim tvorí desiata, obed, olovrant a neobmedzená ponuka čerstvého ovocia a zeleniny. Detičky aktívne vedieme k pravidelnému pitnému režimu. Skladba stravy zodpovedá výživovým odporúčaniam Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Vieme sa Vám prispôsobiť. Chrobáčikovo je otvorené celoročne od 06:30 do 17:00.