• Čo dieťa do Chrobáčikova potrebuje

•  ČO POTREBUJE  DIEŤA DO MATERSKEJ ŠKOLY !

Doklady - novonastupujúce deti:

Hneď prvý deň nástupu

• Fotokópiu karty poistenca - dieťaťa
          • Informácia o dieťati  (Prihlášku)
          • Splnomocnenie o preberaní dieťaťa a vyplniť ak bude preberať dieťa niekto iný ako zákonný zástupca)
          • Vyhlásenie o bezinfekčnosti rodinného prostredia (  tlačivo dostanete v MŠ,  vyplniť ju treba  pri nástupe dieťaťa

Osobné potreby

1. Papučky, sandálky (klasické – pevné, zdravotné, „nie šľapky ani krokodílky“

2. Pyžamko – podpísané (pretože viaceré deti majú rovnaké pyžamo)

3. Náhradné pančušky, nohavičky, tričko (pre prípad potreby, ak sa dieťa ušpiní alebo ....)

4. Oblečenie na prezlečenie, ktoré je pohodlné a neobmedzuje deti v pohybe (napr. tepláčiky, lebo keď sa hrajú v záhrade, môžu sa zašpiniť)

5. Nedávajte dieťaťu traky, aby im neublížila sponka, keď sa budú odopínať ani opasky

6. Vhodnú obuv – pevnú, ktorú môže mať dieťa do záhrady, do piesku. Nedávajte deťom kopačky! (ak je  mokro, môžu mať v skrinke čižmičky a pláštenku)

7. Hrebeň – označený,

8. Najmladšie 3-ročné deti ochrannú gumenú podložku na ležadlo

9. Deti 5 – 6 ročné potrebujú cvičebný úbor: tričko, krátke nohavice, ponožky, dievčatá môžu mať legíny. Veci im dajte do pláteného vrecka a do ich skrinky

10. Hygienické  vreckovky – celý balík 10 ks  / a počas roka podľa potreby/ +  1 vlhčené vreckovky

11. Nedávajte dieťaťu do MŠ žuvačky ani cukríky!!!

Všetky veci dieťaťu zrozumiteľne označte, podpíšte menom a priezviskom, aby nedošlo k zámene a učte deti, aby si poznali svoje veci!

UPOZORNENIE!

Žiadame rodičov, aby nevstupovali do tried ani iných priestorov okrem šatne !